JŪSŲ VAIKAS – GENIJUS!
MES GALIME TAI ĮRODYTI
UŽSAKYTI SKAMBUTĮ

Mentalinė aritmetika

PADĖKITE SAVO VAIKUI
lengvai mokytis, išmokti užsienio kalbų, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi
IR SĖKMINGAI REALIZUOTI SAVE
Mentalinė aritmetika - tai protinių gebėjimų ir kūrybinio potencialo vystymo programa, skirta vaikams nuo 4 iki 16 metų
REZULTATAS – PO PIRMOS PAMOKOS
Užregistruoti vaiką pirmam mokymo mėnesiui

KAS YRA
MENTALINĖ ARITMETIKA?

Mentalinė aritmetika – tai protinių gebėjimų ir kūrybinio potencialo vystymo programa, įgyvendinama mokant vaikus aritmetinių skaičiavimų su skaitliukais – abaku (sorobanu):

 • metodika sukurta prieš 2000 metų
 • harmoningai vystomi abu smegenų pusrutuliai
 • tinka vaikams nuo 4 iki 16 metų
 • metodika veikia jau 52 pasaulio šalyse (JAV, Japonijoje, Kinijoje, Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje ir kt.)
KAS KALBAMA
APIE ŠIĄ METODIKĄ?
PEDAGOGO KONSULTACIJA
KODĖL
TIKTAI 5 % ŽMONIŲ
TAMPA SĖKMINGI?

Žmogaus sėkmingumas priklauso nuo harmoningo smegenų dešiniojo ir kairiojo smegenų pusrutulio išsivystymo. 95 % žmonių geriau išsivystęs kairysis pusrutulis, juk būtent į jo vystymą orientuota dabartinė švietimo sistema. Ir tik 5 % žmonių naudojasi abiem smegenų pusrutuliais vienu metu. Mentalinė aritmetika skatina veikti kartu abu smegenų pusrutulius ir maksimaliai išplėtoti intelektinį bei kūrybinį jūsų vaiko potencialą.

KAIRYSIS PUSRUTULIS
 • Išvystyta logika ir didelis IQ
 • Fiksavimas ir koncentracija
 • Greita reakcija
 • Itin gera atmintis ir
  įgūdžiai pastebėjimai
DEŠINYSIS PUSRUTULIS
 • Didelis kūrybinis potencialas
 • Išvystyta intuicija
 • Turtinga vaizduotė
 • Tikėjimas savo jėgomis
 • Savarankiškumas
SU KOKIOMIS PROBLEMOMIS
SUSIDURIA JŪSŲ VAIKAI?
Prastas mokymosi pažangumas mokykloje,
sudėtinga skaičiuoti ar rašyti
Bloga atmintis mokantis užsienio
kalbas ir eilėraščius mintinai
Nepasitikėjimas savimi,
užsisklendimas
Energijos ir troškimo pažinti
naujus dalykus nebuvimas
Menkas loginis
ir kūrybinis mąstymas
Nedėmesingumas
detalėms

9 PRIEŽASTYS
UŽSIIMTI MENTALINE ARITMETIKA

MENTALINĖS ARITMETIKOS MOKYMAS
VAIKŲ CENTRE „AMAKIDS“ – TAI:

Geriausia investicija
į savo vaiko ateitį
Mokymosi pažanga
- jau per 3 mėnesius
Programa atsižvelgiant
į kiekvieno vaiko vystymąsi
Grupėje – iki 10 žmonių
Trys amžiaus kategorijos:
jaunesnioji (4–6 metų), vaikai (7–11 metų), ir vyresnioji (12–16 metų)
Mokymai klasėje
1 kartą per savaitę po 2 pamokos
Suteikiama visa mokomoji medžiaga
Prieiga prie
unikalios internetinės programos,

skirtos treniruotis namuose
Sertifikuoti pedagogai
ir psichologai
MOKYMOSI TRUKMĖ: 2–3 METAI;
REZULTATAS MATOMAS JAU PO MĖNESIO!
Bandomoji pamokama – nemokamai
TĖVŲ ATSILIEPIMAI
NESENIAI SŪNUS MOKYKLOJE GAVO RAŠTĄ „GERIAUSIAS MATEMATIKAS“
Neseniai sūnus gavo mokykloje raštą „Geriausias matematikas“ pagal dalyko savaitės rezultatus. Laikome, kad tai daugiausia mentalinės aritmetikos kurso ir tiesiogiai – dėstytojos Aleksandros – nuopelnas. Anksčiau uždavinius iki 10 sūnus sprendė naudodamasis pirštais. Dabar lengvai susidoroja su dviženkliais pavyzdžiais mintyse.
Olga Jarošenko
ANKSČIAU EILĖRAŠČIAI „NELINDO“ Į GALVĄ. DABAR IŠMOKSTA PER DIENĄ.
Mentalinės aritmetikos mokomės nuo rugsėjo. Išmokome ne tik greitai skaičiuoti, labai pagerėjo atmintis. Anksčiau eilėraščiai „nelindo“ į galvą. Dabar išmoksta per dieną. Užsiėmimų kiekvieną šeštadienį, nekantriai laukiame. Vaikui labai patinka.
Olga Makarenko
IVANAS LANKO UŽSIĖMIMUS NUO RUGSĖJO. MOKOSI SU MALONUMU.
Ivanas lanko užsiėmimus nuo rugsėjo. Mokosi labai noriai. Užsiimdamas mentaline aritmetika jis išmoko geriau skaičiuoti, tapo labiau susitelkęs, nuovokesnis, lengviau ir greičiau atlieka namų užduotis.
Olga Zubenko
ANASTASIJA LABAI NORIAI LANKO UŽSIĖMIMUS JAU 4 MĖNESIAI.
Per šį laiką mes stebime nemenkus jos laimėjimus: mergaitė tapo dėmesingesnė ir geriau susitelkusi, lengviau įsimena didelį informacijos kiekį, lengvai išmoksta mintinai eilėraščius ir kitus tekstus, skaičiuoja žodžiu per matematikos pamokas.
Jelena Krikunova
Į MENTALINĖS ARITMETIKOS CENTRĄ MES VAIKŠTOME JAU PUSMETĮ
Mentalinės aritmetikos centras, į kurį vaikštome jau pusmetį, mums labai patinka! Mūsų sūnus pradėjo mokytis mentalinės aritmetikos būdamas 3,8 metų. Per šiuos 6 mėnesius jis gerokai pasikeitė protinio vystymosi požiūriu. Jis lengvai išmoksta eilėraščių ar žodžius darželio rytmečiams, net ir nerimuotus! Per ketverius metus jis jau skaičiuoja su japoniškais skaitliukais, gali juos įsivaizduoti ir atlikti mintyse sudėties ir atimties veiksmus.
Diana Savarec
Noriu treniruoti savo vaiką
FAQ
1. Kuo mentalinė aritmetika skiriasi nuo įprastinių ikimokyklinio ugdymo programų?

Metodikos unikalumas – tai harmoningas abiejų pusrutulių vystymas. Įprastinėmis programomis paprastai ugdomas kairysis pusrutulis, kuris 95 % žmonių yra vyraujantis. Vaiko, kurio abu pusrutuliai vystomi kartu, tampa labiau pasitikintis savimi, susikoncentravęs, dėmesingas detalėms, lengvai mokosi užsienio kalbų ir sėkmingai realizuoja save mokydamasis ir dirbdamas toliau.

2. Nuo kokio amžiaus galima pradėti?

Mokytis mentalinės aritmetikos galima pradėti nuo 4 metų. Būtina, kad vaikas mokėtų skaičiuoti iki 10 ir ateitų į pirmąją bandomąją pamoką – testavimą.

3. Ar pagerėja rezultatai mokykloje?

Pagrindinis mentalinės aritmetikos tikslas yra harmoningas jūsų vaiko smegenų vystymas, o ne mokymo skaičiuoti sistema. Jau po 2–3 mokymosi mūsų centre mėnesių jūs pastebėsite laimėjimus mokantis matematikos ir užsienio kalbų bei kitų dalykų.

4. Kaip vyksta užsiėmimai?

Kad užsiėmimai teiktų malonumą, vaikai jų metu ne tiktai skaičiuoja. Jie dalyvauja ugdomuosiuose žaidimuose. Atlieka pratimus, skirtus lavinti atminčiai, dėmesiui, vaizduotei, netgi akims ir laikysenai.

5. Kiek laiko reikia mokytis?

Programa sukurta atsižvelgiant į jūsų vaiko vystymąsi. Programą kiekvienas vaikas įsisavina jam būdingu greičiu, o vidutiniškai visą kursą vaikai įsisavina per 2–2,5 metų. Užsiėmimai vyksta klasėje 1 kartą per savaitę – po 2 pamokas. Visą savaitę reikia skirti 15 minučių per dieną atlikti namų užduotims.

6. Kiek žmonių mokosi grupėje?

Kad kiekvienam vaikui būtų skiriamas reikalingas laikas ir tinkamai išdėstyta pamoka, mūsų centre skaičiavimo žodžiu instruktorius dirba su grupėmis iki 10 žmonių.

7. Ar galima treniruotis namuose patiems?

Žinoma. Kiekvienas mokinys įsigyja pratybų sąsiuvinių ir sąsiuvinių komplektą, taip pat gauna prieigą prie programos tinklalapyje, su kuria gali treniruotis ir įtvirtinti išmoktą medžiagą.

8. Ar ši metodika tinka suaugusiesiems?

Taip, Jūs galite užsiimti su savo vaikais namuose. Azija ir Amerikoje ši metodika taikoma Alzheimerio ligos, senatvinės silpnaprotystės profilaktikai. Mentalinė aritmetika – tai gimnastika jūsų smegenims. Juk jūs norite gyventi ilgiau ir laimingiau?

MOKSLINIAI MENTALINĖS ARITMETIKOS TYRIMAI:

Du mokslininkai – Michaelis Frankas ir Davidas Barneris iš Stanfordo bei Kalifornijos universitetų nuvyko į Indiją, ištirti, kokiu būdu vystosi intelektiniai gebėjimai mokantis mentalinės aritmetikos.

Per pirmąjį eksperimentą buvo tiriami vaikai, kurie per vienerius metus išmoko skaičiuoti su fiziniais skaitliukais – abaku. Jie tik neseniai pradėjo treniruotis atlikti aritmetinius skaičiavimus mentaliniame lygmenyje. Mokslininkai paprašė vaikų atlikti aritmetinius skaičiavimus sudedant. Daugeliui iš jų buvo sunku atlikti skaičiavimus su triženkliais, keturženkliais skaičiais.

Per antrąjį eksperimentą mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 15 vaikų, tobulai įvaldžiusių mentalinio skaičiavimo techniką. Šie vaikai turėjo atlikti sudėtingus aritmetinius skaičiavimus klausydami pasakos apie Alibabą ir keturiasdešimt plėšikų. Kartu jie turėjo pakartoti kiekvieną pasakos žodį, kol klausėsi jos (t. y. užduotis klausai) arba barbenti pirštais į stalą (užduotis motorikai).

Užduotys klausai ir motorikai šiek tiek apsunkino vaikams skaičiavimą mintyse, tačiau jiems vis dėl to buvo lengviau atlikti užduotį klausai negu motorikai.

Kalifornijos universiteto studentams, kurie niekada nesitreniravo užsiimdami mentaline aritmetika, atlikti sudėtingų aritmetinių skaičiavimų užduotis klausantis pasakos pasirodė praktiškai neįmanomas dalykas!

Metodikos „Mentalinė aritmetika“ privalumai

Pagal sandarą vaikų smegenys niekuo nesiskiria nuo suaugusio žmogaus smegenų ir abu pusrutuliai suvokia aplinkinį pasaulį tam tikru, tiktai jam būdingu būdu. Tačiau vaikų smegenų vystymasis tiesiogiai susijęs su neuronų ryšių susidarymu. Jeigu to neįvyksta, dalis jų žūva negrįžtamai. Suformuoti tvirtiems, patvariems neuronų ryšiams bei stimuliuoti tolesniam jų vystymuisi ir buvo sukurta metodika „Mentalinė aritmetika“. Ji pagrįsta skaičiavimu mintyse, o mentalinės aritmetikos mokymo rezultatas tampa suformuoti vaiko gebėjimai išspręsti bet kokio sudėtingumo aritmetikos uždavinius per kelias sekundes: vienaženklių ir keliaženklių skaičių sudėtis bei atimtis, daugyba ir dalyba, šaknies traukimas ir t. t. Vaikas, skaičiuodamas mintinai, galės pateikti atsakymą greičiau negu naudodamasis skaičiuotuvu. Ir kartu labai pagerėja būsimojo genijaus fotografinė atmintis, vystosi jo kūrybinis mąstymas ir vaizduotė. Vaikas mokosi logiškai mąstyti ir analizuoti, efektyviai koncentruoti savo dėmesį į pateiktą užduotį ir jo sprendimo paiešką.

Kaip mentalinės aritmetikos pamokos padeda vystyti abu smegenų pusrutulius?

Smegenų pusrutuliai atsakingi už tam tikras funkcijas. Kairysis – už klausą, gebėjimą logiškai analizuoti ir nuosekliai mąstyti, taip pat už kalbinius įgūdžius. Į dešiniojo pusrutulio atsakomybės sritį įeina gebėjimas susikoncentruoti, kūrybiškai mąstyti, orientuotis erdvėje, taip pat fotografinė atmintis. Suvokiant skaičius vaizdais vaikui susiformuoja atitinkami vaizdiniai, kurie suvokiami ir paskui apdorojami kairiajame pusrutulyje. Jeigu dešinysis pusrutulis neišvystytas, kaip būna daugumos žmonių, tada visus aritmetikos uždavinius žmogus sprendžia tiktai kairiajame pusrutulyje. Mūsų centro mentalinės aritmetikos kursai padeda suaktyvinti abu vaiko smegenų pusrutulius ir moko vaikus naudotis jais vienu metu, per milisekundes perduodami neuronų ryšiais skaitmeninę informaciją iš kairiojo pusrutulio į dešinįjį. Dėl to skaičiai paverčiami vaizdais, tada atliekami reikiami aritmetiniai veiksmai ir gauti rezultatai galiausiai vėl perduodami atgal į kairįjį pusrutulį, kuriame paverčiami skaitmenine kalba.

Atlikti tyrimai įrodė, kad mentalinės aritmetikos programa daro palankią įtaką, skatindama vaiko smegenų dešiniojo pusrutulio vystymąsi, o priešingu atveju šis pusrutulis tiesiog neįtraukiamas į veiklą.

Kaip užsiėmimai vyksta mentalinės aritmetikos centre „AMAkids“?

Pradiniame etape vaikai mokosi atlikti visus aritmetikos veiksmus su specialiu įrankiu – fiziniais skaitliukais, kurie vadinami abaku. Po tam tikro laiko spręsdami uždavinius vaikai naudojasi tiktai skaitliukų vaizdiniu, mintyse stumdydami įsivaizduojamų skaitliukų kauliukus. Toks požiūris leidžia išlaikyti žaidimo bruožus sprendžiant netgi sudėtingus aritmetikos uždavinius.

Ką gauna vaikas, išėjęs mentalinės aritmetikos kursą?

Vystant įgūdžius ir gebėjimus, už kuriuos atsakingas dešinysis smegenų pusrutulis, suformuojant tvirtą ryšį su kairiuoju pusrutuliu, vaikai įgyja daugiau pasitikėjimo savimi, savo sugebėjimais, nes į užduoties, netgi sudėtingos, sprendimo paiešką jie įpratę žiūrėti kaip į žaidimą. Taikant šią metodiką padedamas pamatas, leidžiantis vaikui pasiekti aukštų rezultatų ne tiktai matematikos, bet ir kitose srityse. Mokymosi procesas vyksta kur kas lengviau, o atsirandantys sunkumai nekelia baimės.

Patyrę centro „Amakids“ dėstytojai padės jūsų vaikui atskleisti ir išvystyti slaptą potencialą, užtikrindami jam sėkmę būsimame gyvenime!

DAR LIKO KLAUSIMŲ? UŽDUOKITE
JUOS MŪSŲ SPECIALISTUI
Užduoti klausimą specialistui

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau.